Jdi na obsah Jdi na menu
 


jak jsme začínali

13. 12. 2009

Igor = hlídající ( pečující o ) boha plodnosti .     

Může být vhodnější jméno pro psa záchranáře?  Igorek, Igi, Igíšek,Igísek,to jsou jména,kterými jej oslovujeme.

Nejvíc slyší na Igi, to budeme nejvíc používat, ostatní jsou mazlící.

20.12.2009

Pro záchrařinu má ty nejlepší předpoklady, je zvídavý, nebojácný - vysavač, mixér, parní mop ( to musí být v náručí ) vše ho zajímá,před ničím necouvá, ale ani nic nenapadá. Je kontaktní, má rád lidi a bude milovat děti. Na dnešní vycházce je slyšel, hned se k nim rozběhl (děti ze sousedství ) a moc se mu nelíbilo,že jsem ho s nimi nenechala déle.

Také reaguje na psy,ke kterým zatím nemůže. Jediná vyjímka, naše papilonka Elinka ,o kontakt příliš nestála, ale i tam reagoval, myslím, správně. Nabízel hru, ale nevnucoval se. Snad to tak bude i nadále. 

Zatím zkoušíme přivolání, to budeme muset u foxteriéra obzvláště důsledně upevňovat a trénujeme podlézání a prolézání čehokoliv.

Tak nám držte palce

26.12.2009

Přivolání zvládneme i při rušivých vlivech - děti a ostatní rodinní psi -  na zahradě i doma . Sedni nám také jde. Zákazové povely poslechne, ale stejně jako malé děti ,jen na chvilku. Tvrdě budeme muset pracovat na vztazích k ostatním psům, zatím je provokuje a nedá jim chvilku pokoj. Zkoušel to i na Lauru- britskou modrou kočičku,ale tam jsme byli ve střehu hlavně my, Laurinka má ostré drápky. Bude se na ní učit nevšímavosti k ostatním číčám.

13.ledna     Cha, cha to byla představa, všichni jsou přeci na světě pro jeho povyražení, vyhraje jen ten, kdo uteče. Nikomu neubližuje, ale neustále doráží a chce si hrát i s kočkou Laurinkou, které nepomáhá ani syčení a sekání tlapou.Pokud nezasahneme, musí Laura do výšek. Igi se má naučit kočku ignorovat, ale zatím to nechce pochopit. Mysleli jsme, že když mu  Laura  ukáže drápky, dá pokoj, ale buď je Laurinka jemná a opatrná nebo je Igi plechový. Zlatí ovčáci....., ale foxík zas učí člověka trpělivosti a vytrvalosti, tak uvidíme.

 31.12.2009

Objevili jsme vlohy pro canisterapiiObrazek

 Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář