Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen

31. 5. 2010

30.5.Psola po desáté - Opět se mi potvrdilo - od RTW  se držet dál, dnes na Igiho 2x  vystartovala jedenáctiměsíční  fenka  uprostřed výcviku naprosto bez důvodu. Poprvé jsem zaječela a podařilo se mi Igiho na vodítku vytahnout   z pod ní tak rychle, že to nijak nekomentoval. Po druhé ho napadla v okamžiku , kdy vodítko držela Martina a chtěla mi předvést , jak Igiho přimět nerýt nosem do země při chůzi u nohy. To už se mi vybavil dávný zážitek, kdy jsem byla sama RTW napadená a nebyla jsem schopná už ani ječet. Martina s maminkou psovodky vše zvládla, ale Igi odmítal s Martinou jakkoli spolupracovat. Naštěstí k žádnému zranění nedošlo a Igorek si s chutí zaběhal agility překážky. Také jsme se dnes naučili nový cvik - přivolání k noze a dařilo se nám jej ukázat i při večerních hrátkách v naší "sídlištní školce" mám z toho radost, ale s RTW kamarádit nebudeme!!! / Ti hodní ať prominou /

22.-23. 5.   Obrazekzáchranářský vícvik, noční hledání a žebřík = novinky v našem výcviku

                                                               15.5.naše první výstava, více v rubrice Výstavy- byli jsme úspěšní!Obrazek

    hodnocení :  velmi nadějný                                                                                                                                                                                                                       9.5.dnes na Psole 9/ 14 absolutní spokojenost.Obrazek              Igísek mě překvapil a potěšil. Poslušnost jako "velký pes" - chůze u nohy s obraty a změnou rychlosti ,to by nějaké body byly i u rozhodčích. Sedni bez chyby a dokonce i lehni a zůstaň nám šlo. Na konci hodiny bylo odložení podruhé a to jsem už nevěřila svým očím. Tomu se dalo říkat i dlouhodobé odložení, i když zatím jen na několik kroků !! TuneL, kladina i "Áčko" v pohodě, jen já musím lépe časovat povely. Problém je kruh - proč proskakovat, když je dost místa na proběhnutí, jak správně píší ve "Sportech" je to přirozenější, pes sám o sobě překážku spíš oběhne něž přeskočí. Asi si to Igi přečetl, ale moc nedbá a skáče jak o život.

Obrazek

5.5.  náš černý den, šikovný Igorek umí otevřít ledničku! Poprvé náhodně, ale hned si způsob zapamatoval,... kdyby to tak fungovalo i jindy. No a mám problém, jak zajistit lednici, aby nemusel do klece, kdykoli odejdu z bytu. 9.5. domluva zatím pomohla, lednice zůstává zavřená i v mé nepřítomnosti.

2.5.  Psola   8 / 14  Dnes hodina s pokročilými, trochu jsem se zalekla velkých psů (hlavně RTW) a bylo to asi vidět, tak jsme skončili se dvěma mrňaty, ale měli jsme alespoň dost prostoru pro procvičování přivolání. Taky jsem dostala pár dobrých rad od Martiny. Z agility jsme moc nestihli. Musela jsem být brzy v Jablonci na cvičebním semináři, zas pro změnu člověčím.  Tak hurá na bus a tramvaj, ta se Igimu moc nezamlouvala. Nakonec jsem porušila své rozhodnutí ,nebrat psa v dopravních prostředcích na klín a Igi hned usnul. A co teď s Igorem? Doma bude ňafat a čtyři hodiny v neděli odpoledne, to jsem nemohla sousedům udělat a tak šel se mnou. Po obdivných " ten je krásný, nádherný, hezounký...." se Igorek zachrul v kenelu a chrupal. O přestávce se zase nechal obdivovat a pak znovu spal. Prostě zlatíčko.                                            1.5. jsme se byli podívat na staré známé (moje) a předvést Igiho. Skepse sportovních kynologů k loveckému plemeni........ nebo k mému výchovnému působení?  Ale my jim ukážeme! Igorek má našlápnuto na stejného miláčka , jako byl Benýšek = dokonalý rodinný pes + sem tam nějakou zkoušku. Prostě kamarád.   1.máj předcházely Čarodějnice s pejskaři v Semilech, kam jsme se jeli podívat na ukázky agiliti a sportovního výcviku. Spousta lidí, hlavně dětí, spousta psů a nic moc blízkých kontaktů, to Igorka značně nervovalo. A když se do ukázek zapojil Jack a Cardif,  nesl to vůbec úkorně. A tak co by panička pro miláčka neudělala, vydala jsem se za Janou s prosbou, sice proti výchovným radám,že si pes nemá nic vynutit, jestli by si nemohl proběhnout alespoň tunel. Dvakrát si proběhl  s následným přivoláním a spokojeně se vrátil na místo pod strom, u kterého jsme seděli. Přehlídka velkých psů, zvláště ovčáků , ho zase nadzvedla. Poslušnost zvládl, ovšem při obranách měl zřejmě pocit, že se bez jeho pomoci neobejdou, štěkal, tancoval na zadních, aby lépe viděl. Prostě kupa zážitků, doma před devátou, nakrmit a o ohňostroji již nevěděl.                        
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář